W polsce 

Skup mieszkań za gotówkę – jak odbywa się transakcja?

Osoby, które chciałyby szybko sprzedać mieszkanie, mogą skorzystać w tym celu ze skupu nieruchomości. Jak odbywa się wtedy cała transakcja?

1. Kontakt ze skupem nieruchomości

Pierwszym etapem związanym z transakcją prowadzoną przez skup nieruchomości jest kontakt. Wystarczy przesłać zapytanie przez e-mail albo zadzwonić bezpośrednio do skupu, aby zgłosić chęć sprzedaży mieszkania.

W ramach kontaktu najczęściej przekazuje się informacje o nieruchomości, w tym o jej metrażu, stanie i lokalizacji, co pozwala na przygotowanie wyceny.

Należy pamiętać o tym, że skupy nieruchomości prowadzą zakup różnych typów mieszkań, na przykład do remontu, z lokatorami, zadłużonych, z komornikiem. Dostępny jest także skup kamienic i budynków wielorodzinnych dla osób, które planują sprzedać całą nieruchomość.

2. Transakcja u notariusza

Osoby zainteresowane sprzedażą nieruchomości Katowice mogą natychmiast umówić się na transakcję w kancelarii notarialnej. Odbywa się ona w terminie dogodnym dla sprzedającego.

3. Wypłata środków

Trzeci etap to wypłacenie środków – skup mieszkań za gotówę płaci natychmiast po podpisaniu umowy u notariusza, dzięki czemu pieniądze można otrzymać bez czekania. Środki wypłacane są gotówką albo przelewem na konto.

Zazwyczaj cała transakcja prowadzona w skupie nieruchomości odbywa się w ciągu 1-5 dni roboczych.

Related posts

Leave a Comment