Porady dla przedsiębiorcy 

Praca w Danii dla osób bez kwalifikacji – co, gdzie, jak?

Chcesz wyjechać za granicę do pracy, ale nie masz żadnych specjalistycznych kwalifikacji? Dania zaprasza! Wyjaśniamy, jaka praca dostępna jest w Danii dla osób bez fachu w ręku i podpowiadamy, gdzie jej szukać.

Dania – praca bez wykształcenia

Brak kierunkowego wykształcenia oraz doświadczenia nie musi być przeszkodą w podjęciu zatrudnienia za granicą. Jaką pracę w Danii mogą otrzymać osoby bez kwalifikacji?

Przede wszystkim praca ta będzie dotyczyła branż jak produkcja, rolnictwo, budownictwo, logistyka.

Praca w Danii bez wykształcenia jest możliwa w zawodach jak:
– Pomocnik na budowie,
– Pracownik produkcji,
– Pracownik magazynowy,
– Pakowacz,
– Pracownik na farmie – zbiory.

Gdzie szukać pracy w Danii?

Zatrudnienia w Danii można szukać na własną rękę, jednak większość pracowników wyjeżdżających za granicę w celu zdobycia prostych prac, także tych tymczasowych i sezonowych, wybiera usługi agencji pośrednictwa pracy.

Czy warto wyjechać do Danii wtedy, gdy nie ma się załatwionej pracy? Na miejscu również można znaleźć zatrudnienie, lecz trzeba być przygotowanym na aktywne szukanie stanowiska.

Praca w Danii bez kwalifikacji – ile można zarobić?

Wysokość zarobków jest zależna od stanowiska, wymiaru czasu pracy, pory pracy i wielu innych czynników decydujących o ostatecznej kwocie otrzymywanej do ręki.

Zwykle zarobki rozpoczynają się od około 80 DKK brutto, czyli od około 50 złotych za godzinę. Osoby wyjeżdżające do pracy tymczasowej, sezonowej mogą zatem przywieźć ze sobą do Polski bardzo wysokie sumy.

Doradztwo w kwestiach typu Dania podatki i firma w Danii oferują także polskojęzyczne biura rachunkowe z siedzibami w tym kraju.

Related posts