Biznes w Szwecji 

Najlepszy faktoring dla firm – ranking top ofert!

Zamierzasz skorzystać z usług faktoringowych, ale nie wiesz, jak wybrać odpowiednią firmę świadczącą faktoring? Zobacz ranking, dzięki któremu dowiesz się, jakie firmy są obecnie najpopularniejsze!

Na czym polegają usługi faktoringu?

Faktoring daje możliwość finansowania faktur praktycznie od razu po ich wystawieniu. Faktor, czyli firma świadcząca faktoring, płaci wtedy od razu za wystawioną fakturę faktorantowi, czyli swojemu klientowi. Dzięki temu nie trzeba czekać na otrzymanie zapłaty od klienta lub kontrahenta.

Usługa faktoringu jest bardzo pomocna w prowadzeniu działalności, szczególnie w tych firmach, w których używane są faktury z dłuższym, odroczonym terminem płatności. Faktoring umożliwia wtedy zachowanie płynności finansowej i unikanie zatorów płatniczych.

Z faktoringu mogą korzystać firmy o różnych wielkościach – mikro oraz małe, a także średnie i duże.

Usługa ta skierowana jest do firm działających w wielu branżach, na przykład firm transportowych, budowlanych, firm handlowych, produkcyjnych, dlatego ma pod tym względem rozległe zastosowanie.

Top firmy faktoringowe – ranking

Jak wybrać odpowiednią firmę prowadzącą faktoring? Najlepiej zdecydować się na sprawdzonego dostawcę usług, który oferuje je na korzystnych i przejrzystych zasadach. Warto też zwrócić uwagę na limity oraz koszty faktoringu.

Faktoring ranking – najpopularniejsze firmy faktoringowe na polskim rynku:

1. eFaktor – usługi faktoringowe z finansowaniem do 15 000 000 złotych miesięcznie, szeroka gama wariantów faktoringu, w tym odwrotny, pełny, niepełny, cichy. Finansowanie do 100% wartości faktury.
2. Finea – firma faktoringowa oferująca finansowanie dla mikro i małych firm do 200 000 złotych miesięcznie. Wygodne rozliczenie w formie prowizji od zaliczki na fakturę. Finansowanie z limitem do 100% wartości faktury.
3. Monevia – faktoring do 100% limitu i 250 000 złotych miesięcznie. Wygodne rozliczenie kosztów w ramach jednej opłaty. Dostępny tylko faktoring jawny.
4. Faktoria – finansowanie faktur w miesięcznej kwocie do 3 000 000 złotych. Wysokość zaliczki do 95%. Dostępny faktoring pełny i niepełny.
5. IdeaMoney – faktoring do 5 000 000 złotych miesięcznie, także oferowany jako zakupowy. Finansowanie do 100% wartości faktur.
6. PragmaGo – finansowanie z indywidualnie ustalaną wysokością zaliczki, w kwocie do 1 000 000 złotych. Atutem są różne waluty, w tym PLN, EUR, USD oraz GBP finansowanych faktur.
7. NFG – faktoring dla mniejszych firm do 250 000 złotych na miesiąc. Wysokość zaliczki do 70%. Koszty rozliczane w formie prowizji oraz abonamentu.

Related posts

Leave a Comment